--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- CD ZA OTROKE | OTROŠKA IMENA | NASVETI ZA UČENJE | VICI | LJUBEZ.VERZI | MALI OGLASI | OGLAŠEVANJE | PIŠITE NAM ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- UČNI LISTI ZA O.Š. ( 1.R9 | 2.R9 | 3.R9 | 4.R9 | 5.R9 | 6.R9 | 7.R9 | 8.R9 | 9.R9 ) | ZA PREDŠOLSKE | MATEMATIKA -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Vsi vpisani nasveti, izražajo mnenja vsakega posameznika, ki je vpisal nasvet,
zato ne odgovarjamo za vpisana sporočila in izjave. Za vsa sporočila in izjave je odgovoren
vsak sam. Nasveti so vam na voljo le kot pripomoček in namig, kako se lotiti določenega
problema. Vsak vpisan nasvet se mora pred objavo potrditi s strani administratorja.
Hrana pred učenjem
Prvo se pošteno najej, potem malo počakaj, nato se pojdi učit. Da te med učenjem ne bo prijela lakota!.
Pravilnik o preverjanju znanja v 9 letni OŠ.
Ob koncu prvega in drugega vzgojno-izobraževalnega obdobja se znanje učencev preverja na podlagi nacionalnih preizkusov znanja. Rezultati preverjanja znanja so šoli, učencem in njihovim staršem dodatna informacija o doseženem znanju učencev in ne smejo vplivati na zaključno oceno pri posameznem predmetu in na splošni uspeh učenca..
Izdelaj miselni vzorec
1. Poišči veliko polo papirja. Na sredino papirja zapiši glavno točko ali pa naslov.
2. Za poudarek uporabljaj VELIKE TISKANE ČRKE.
3. Uporabljaj ključne besede in fraze. Varčuj s številom besed.
4. Uporabljaj flomastre in miselne vzorce oživi z barvami, ki naj imajo svoje pomene, s podčrtavanjem ali z obkroževanjem.
5. Namesto besed uporabljaj slike in simbole.
6. Miselne vzorce lahko opremiš tudi s puščicami, ki nakazujejo medsebojno povezave in odnose.
7. Izmisli si nove simbole. Tako si boš stvari lažje zapomnil!
8. Zabavaj se in bodi ustvarjalen. Več nasvetov v programu Schoolgrad 2.0.
Kako si najbolje zapomnim? ocena: 3/17564 Vedno naredim kratke povzetke ali miselne vzorce. oceni:
12345
Z učbenikom ocena: 3/8371 Iz učbenika beri na glasi (osredotoči se) in nato glasno vse ponovi. Ali pa si naredi miselni vzorec. oceni:
12345
Ali med učenjem lahko poslušam GLASBO? ocena: 3/8474 Mnogi govorijo ,da med učenjem ne smemo poslušati glasbe.To NE DRŽI popolno! Če vas glasba sprošča, se tako lažje skoncenrirate na snov in ste nato tudi uspešni (torej se nekaj naučite). S tem popolnoma ni nič narobe. Če pa se med glasbo ne morete popolnoma skoncenrirati na snov pa bolje, da pozabite na poslušanje glasbe med učenjem. Pa srečno pri učenju z glasbo ali brez! oceni:
12345
Cilj miselnih vzorcev ocena: 2.9/17021 Cilj miselnih vzorcev je:
* Porabiti manj časa za učenje;
* Narediti učenje učinkovitejše;
* Uriti možgane, da bodo spodobni stvarnega logičnega mišljenja, ločevanja bistva od nebistva, zapisovanje kratkih povzetkov, povezovanje pojmov. Ob izdelavi miselnega vzorca boš učno snov sprejemal z očmi, ušesi, roko, svinčnikom, flomastrom... - tako boš oblikoval miselni vzorec s svojo lastno domišljijo in iznajdljivostjo. Več nasvetov v programu Schoolgrad 2.0 oceni:
12345
Delovna miza ocena: 3.1/21202 Na delovni mizi ne smeš imeti odvečnih stvari.
oceni:
12345
Delovni prostor ocena: 3/17138 Uredi si delovno mizo, zato da bo koncentracija boljša. Poskrbi, da okoli sebe ne boš imel stvari, ki te privlačijo. Več nasvetov v programu Schoolgrad 2.0 oceni:
12345
Delovni prostor ocena: 3/17283 Uredi si svoj prostor po svojem okusu - prijazno, privlačno, prijetno - tako, da bo tebi všeč. Prostor v katerem se učiš, mora imeti dovolj dnevne svetlobe in ponoči pravilno osvetlitev. Če je le možno, imej možnost za pogled v nebo ali v zelenje (to bo spočilo tvoje utrujeno oko). Več nasvetov v programu Schoolgrad 2.0 oceni:
12345
Delovni prostor ocena: 3/17168 Na učenje vpliva tudi okolica. Zelo pomembni elementi so hrup, svetloba, temperatura, sedenje in telesna drža. Več nasvetov v programu Schoolgrad 2.0 oceni:
12345
Dihanje ocena: 3/15341 Med učenjem občasno 10-krat GLOBOKO VDIHNI. Več nasvetov v programu Schoolgrad 2.0 oceni:
12345
Dihanje ocena: 3/15174 Med učenjem PRAVILNO DIHAJ: dihaj skozi nos. Več nasvetov v programu Schoolgrad 2.0 oceni:
12345