--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- CD ZA OTROKE | OTROŠKA IMENA | NASVETI ZA UČENJE | VICI | LJUBEZ.VERZI | MALI OGLASI | OGLAŠEVANJE | PIŠITE NAM ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- UČNI LISTI ZA O.Š. ( 1.R9 | 2.R9 | 3.R9 | 4.R9 | 5.R9 | 6.R9 | 7.R9 | 8.R9 | 9.R9 ) | ZA PREDŠOLSKE | MATEMATIKA -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Vsi vpisani nasveti, izražajo mnenja vsakega posameznika, ki je vpisal nasvet,
zato ne odgovarjamo za vpisana sporočila in izjave. Za vsa sporočila in izjave je odgovoren
vsak sam. Nasveti so vam na voljo le kot pripomoček in namig, kako se lotiti določenega
problema. Vsak vpisan nasvet se mora pred objavo potrditi s strani administratorja.
Dodaj nasvet
Nekaj naključnih
Z učbenikom
Iz učbenika beri na glasi (osredotoči se) in nato glasno vse ponovi. Ali pa si naredi miselni vzorec..
Hitro in unčinkovito
Vzemi knjigo ter vse ostalo kar potrebuješ in se poglobi v branje. Nekaj stvari si predstavljaj v mislih, nekaj pa si jih zapomni. Če ne drugače se da vse napisat!!!!!.
Resnično deluje
Najbolje je, če vam učiteljica da list z vprašanji. V nasprotnem primeru si sam/a napiši vprašanja na list (vem, morda se ti bo zdelo brez veze, a v resnici moraš to narediti-to je ključni korak!). Nato si odgovori na vprašanja-brez učbenikov! Tako preveriš, koliko znaš. Nato si z barvami naredi kljukico (znaš), krogec (srednje) ali križec (ne znaš). Nato odpri učbenik/zvezek in najdi pravilne odgovore na vprašanja. Ponavljaj jih. Nato zapri učbenik/zvezek in opravi "preverjenje". To poteka tako, da si na nov list napišeš odgovore na vprašanja, ki si jih prej zapisal/a (ali jih je napisala učiteljica ;). Potem jih preveri. Če je kaj narobe, to ponavljaj. Potem se pojdi "preverjat" k staršem. Oni naj te sprašujejo, ti jim pa odgovarjaj. In že znaš učno snov kot pesmico! Čeprav ti vzeme kar nekaj časa, (2 uri in pol) resnično deluje, namreč jaz sem to naredila in se zeloooo dobro naučila kar osem poglavij!!) PREIZKUSITE, NE BO VAM ŽAL. .
Zelenjava
Jej čimveč sadja in zelenjave. Več nasvetov v programu Schoolgrad 2.0.
Kako si najbolje zapomnim? ocena: 3/17586 Vedno naredim kratke povzetke ali miselne vzorce. oceni:
12345
Z učbenikom ocena: 3/8404 Iz učbenika beri na glasi (osredotoči se) in nato glasno vse ponovi. Ali pa si naredi miselni vzorec. oceni:
12345
Ali med učenjem lahko poslušam GLASBO? ocena: 3/8496 Mnogi govorijo ,da med učenjem ne smemo poslušati glasbe.To NE DRŽI popolno! Če vas glasba sprošča, se tako lažje skoncenrirate na snov in ste nato tudi uspešni (torej se nekaj naučite). S tem popolnoma ni nič narobe. Če pa se med glasbo ne morete popolnoma skoncenrirati na snov pa bolje, da pozabite na poslušanje glasbe med učenjem. Pa srečno pri učenju z glasbo ali brez! oceni:
12345
Cilj miselnih vzorcev ocena: 2.9/17041 Cilj miselnih vzorcev je:
* Porabiti manj časa za učenje;
* Narediti učenje učinkovitejše;
* Uriti možgane, da bodo spodobni stvarnega logičnega mišljenja, ločevanja bistva od nebistva, zapisovanje kratkih povzetkov, povezovanje pojmov. Ob izdelavi miselnega vzorca boš učno snov sprejemal z očmi, ušesi, roko, svinčnikom, flomastrom... - tako boš oblikoval miselni vzorec s svojo lastno domišljijo in iznajdljivostjo. Več nasvetov v programu Schoolgrad 2.0 oceni:
12345
Delovna miza ocena: 3.1/21238 Na delovni mizi ne smeš imeti odvečnih stvari.
oceni:
12345
Delovni prostor ocena: 3/17160 Uredi si delovno mizo, zato da bo koncentracija boljša. Poskrbi, da okoli sebe ne boš imel stvari, ki te privlačijo. Več nasvetov v programu Schoolgrad 2.0 oceni:
12345
Delovni prostor ocena: 3/17311 Uredi si svoj prostor po svojem okusu - prijazno, privlačno, prijetno - tako, da bo tebi všeč. Prostor v katerem se učiš, mora imeti dovolj dnevne svetlobe in ponoči pravilno osvetlitev. Če je le možno, imej možnost za pogled v nebo ali v zelenje (to bo spočilo tvoje utrujeno oko). Več nasvetov v programu Schoolgrad 2.0 oceni:
12345
Delovni prostor ocena: 3/17193 Na učenje vpliva tudi okolica. Zelo pomembni elementi so hrup, svetloba, temperatura, sedenje in telesna drža. Več nasvetov v programu Schoolgrad 2.0 oceni:
12345
Dihanje ocena: 3/15368 Med učenjem občasno 10-krat GLOBOKO VDIHNI. Več nasvetov v programu Schoolgrad 2.0 oceni:
12345
Dihanje ocena: 3/15193 Med učenjem PRAVILNO DIHAJ: dihaj skozi nos. Več nasvetov v programu Schoolgrad 2.0 oceni:
12345